admin

Ученик генерације

Пoштована директорка, поштована разредна, поштовани наставници, родитељи и другари,

Бити изабрана за ученика ове генерације за мене представља велику част. Схватам да сам прва међу једнакима, јер знам колико смо се сви трудили, радили и учили. Знам колико сте сви успешни и велика је част бити изабрана од свих нас. Посебна привилегија је бити ученик генерације у нашој школи. Школа која постоји већ 118 година, просвећује, образује и васпитава генерације младих. Иако је мала, успева да се такмичи са много већим и јачим конкурентима, те спада међу најбоље. Хвала наставницима на строгоћи, хвала им за све сате потрошене на редовне, додатне и допунске часове. Хвала им на пренесеном знању, те су прави доказ за пословицу: ,,Није знање, знање знати, већ је знање, знање дати“. Ипак, посебну захвалност дугујем мојој разредној и учитељици. Хвала им што су увек биле ту за нас, и што смо могли да их питамо за помоћ у сваком тренутку, а оне би нас дочекале отворених руку. Хвала им што су нас пазиле последњих 8 година. Хвала теткицама на увек чистим учионицама и на искреном осмеху који нас је дочекао свако јутро у школи. Желим да се захвалим и својим родитељима и брату који су увек били ту за мене, подржавали ме и веровали у мене онда када и ја сама нисам. На крају хвала мојим другарима. Да ви нисте били тако добри, не бих ни ја. Хвала вам на улепшаних 8 година, које не бих могла да замислим без вас. Бодрили смо једни друге, радовали се, туговали, сарађивали и учили заједно. Наша генерација је оставила велики траг у нашој школи и дуго нећемо бити заборављени. Сад на новом почетку одлазимо, свако својим путем, да растемо и ширимо оно што је добро у нама. 

Тек кад све ово прође, оно што је у нама засијаће у пуном сјају.

Селена Кесер

Дан поделе књижица у трећем разреду

Завршном журком и спортским активностима, обележен је дан поделе књижица у трећем разреду. Ученици су имали прилику да се још једном окупе и друже пре одласка на летњи распуст.

Свим ученицима наше школе желимо да квалитетно и садржајно проведу летњи распуст.

Српска математичка олимпијада

Ученик трећег разреда, Лазар Радојчић, у пратњи учитеља Велибора Ракића, учествовао је на Српској математичкој олимпијади, финалном такмичењу у Крагујевцу на Природно математичком факултету, 11. јуна 2023. године.

Такмичењу је претходило награђивање такмичара за освојена прва три места на међународном такмичењу ,,Кенгур без граница“ на ком је Лазар, међу скоро 4 000 такмичара, освојио прво место.

Организатор је похвалио све учеснике и истакао да су ученици позвани на Српску олимпијаду међу 30 најбољих у својој генерацији, а између око 27 500 пријављених такмичара током школске 2022/2023. године.

На Српској олимпијади у генералном пласману као четвртопласирани, Лазар је остварио до сада највећи успех у нашој школи у току једне школске године из математике, укључујући општу и логичку математику:

– Школско такмичење из математике – прво место

– Општинско такмичење из математике – прво место

– Окружно такмичење из математике – треће место

– Међународно математичко такмичење ,,Кенгур без граница“ (логичка математика) – прво место

– Српска математичка олимпијада – четврто место.

Лазару је у току године недостајао резултат из математичког такмичења ,,Мислиша“ на ком није учествовао због техничке грешке, да би остварио најбољи резултат икада на такмичењу ученика трећег разред.

Честитамо Лазару на учешћу на такмичењима, показаном знању и оствареним резултатима.

Scroll to Top