Ученици осмог разреда наше школе прославили су своје матурско вече у петак, 19. јуна 2026. године.
У школском дворишту организована је свечана додела диплома матурантима, као и признања ученицима наше школе који су током школске године остварили запажене резултате на окружним и републичким такмичењима из различитих предмета.
Присутне ученике, родитеље, наставнике и госте поздравио је директор школе Мићо Ковачевић, који је матурантима честитао успешно завршено основно образовање и пожелео им много успеха, среће и истрајности у наставку школовања и животу.
Свечану доделу диплома и признања, у име школе, предводила је школски психолог Кристина Селенић, која је награђеним ученицима упутила честитке за постигнуте резултате и пожелела им много успеха у даљем школовању.
Награђени су најуспешнији ученици од трећег до осмог разреда који су остварили запажене резултате на окружним и републичким такмичењима, носиоци Вукових диплома, добитници Доситејевих диплома, а на крају је проглашен и награђен Ученик генерације.
Свечаност је протекла у лепој и свечаној атмосфери, испуњеној поносом, осмесима и емоцијама, док су матуранти, заједно са својим наставницима, родитељима и пријатељима, обележили крај једног важног животног поглавља и почетак нових изазова.