admin

Излет првака у Тршић

У четвртак, 25. септембра 2025. године, ученици првог разреда реализовали су једнодневни излет до Тршића.
Уз лепо време и ведро расположење, ученици су уживали у дружењу, игри и настави у природи. Са својим учитељицама, Весном и Иреном, обишли су родну кућу Вука Стефановића Караџића, чесму „Девет Југовића“, као и манастир Троношу.
У повратку су прошетали парком у Бањи Ковиљачи и посетили комплекс „Сунчана река“, где су наставили дружење у лепом природном окружењу.
Био је то дан пун лепих утисака, нових сазнања и заједничких успомена које ће ученици дуго памтити.

Кредом исписане поруке другарства

У уторак, 7. октобра 2025. године, у оквиру Дечје недеље, ученици првог разреда учествовали су у креативној активности у школском дворишту.
Своје поруке на тему школе, пријатељства и другарства изразили су цртежима и речима — кредом у дворишту школе. Двориште је тога дана постало шарено платно пуно дечије маште, лепих мисли и ведрог расположења.
Активност је била још један подсећај колико је важно неговати заједништво, толеранцију и лепе односе међу вршњацима.

Посета библиотеци

У понедељак, 6. октобра 2025. године, поводом Дечије недеље, ученици првог разреда посетили су Библиотеку „17. септембар“ у Малом Зворнику.
У пријатном и подстицајном амбијенту библиотеке, ученици су имали прилику да цртају, читају, разговарају и друже се, уживајући у свету књига на креативан и забаван начин.
Сви ученици су том приликом постали чланови библиотеке. Поред бесплатне годишње чланарине, добили су и симболичне поклоне као лепу успомену на ово дружење.
Захваљујемо се запосленима у библиотеци на срдачном дочеку и лепо осмишљеном програму који је ученицима пружио посебно искуство и подстакао љубав према читању.

Scroll to Top